Sık Sorulan Sorular

Tekfen Vakfı bursu geri ödemeli bir burs değildir.

Hayır, Tekfen Vakfı bursu Yüksek Lisans eğitim programlarını kapsamamaktadır.

Hayır, Tekfen Vakfı bursu sadece Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki okullarda okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencileri kapsamaktadır.

Tekfen Vakfı bursuna yapılan başvurular sonrasındaki tüm iletişim e-posta üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple başvuru döneminde e-postanızı sık sık kontrol edin. Mülakatlar genelde Tekfen Holding Ulus kampüste gerçekleşmektedir. Ancak İstanbul dışında, Tekfen Grup Şirketleri’nin imkânları doğrultusunda şayet mümkün olursa, öğrencinin ikametgâhına yakın bir yerde de yapılması olasılığı da bulunmaktadır.

Bu kriter sadece velisi Tekfen çalışanı olan öğrenciler için geçerlidir.

Burs sonuçları Kasım ayı içerisinde neticelenmektedir. Kazanan öğrencilere mail yoluyla da bilgilendirme yapılmaktadır. Kazanamayan adaylara ayrıca geri bildirim yapılmamaktadır.

E-devlet’ten ulaştığın belgelerin resmi geçerliliği varsa tabii ki başvurun sırasında bunları kullanabilirsin. Yeter ki resmi geçerliliği olduğundan emin ol, aksi takdirde başvurun geçersiz sayılacaktır.

Hayır değildir, istediğin tüm kurumların burslarına başvuru yapabilirsin, ancak Tekfen Vakfı bursunu kazanman durumunda tercih yapmak zorundasın. Tekfen Vakfı bursu ile eşzamanlı başka bir kurumdan burs alamazsın.

Başvuru yapabilirsin, ancak ikisini de kazanman halinde, birisini tercih etmen gerekmektedir.

Başvuru yapabilirsin, her ikisini kazanman durumunda hem krediyi hem de Tekfen Vakfı bursunu alabilirsin.

Burslar Kasım-Mayıs ayları arasında her ayın 15’inde ya da 15’i hafta sonuna denk geliyorsa önceki Cuma ödenir.

Sadece başarısız olduğun dersi bütünleme mahiyetinde yaz okulunda alabilirsin, bunun dışında not yükseltmek amacıyla alacağın başka dersler geçerli sayılmaz.

Bursiyerlerimizin yatay geçiş yaparken bize bu durumu önceden bildirmeleri gerekmektedir. Her öğrenci kendi şartları özelinde değerlendirilir ve bursunun devamıyla ilgili vakıf yönetimi karar alır. Okulunu donduran bursiyerlerimiz burs almaya devam edemez. Ancak donduracakları zaman bizimle önceden irtibat kurmaları zorunludur.

Bursun kesilmez, ancak yurtdışına gitmeden önce burs ofisine mutlaka bilgi vermen gerekmektedir. Ancak yurtdışında olsan da bursunun devamı için başarı kriterini yerine getirmen gerekmektedir.

Evet, edebilirsin. Bir işte çalışıp para kazanmak burs almaya engel değildir. Fakat işe girme durumun olduğunda burs ofisine önceden işin kapsamı, maddi getirisi vs. hakkında detaylı bilgi vermen gerekmektedir.